Hudba na stiahnutie zadarmo

K hudbe sa na internete môžete zadarmo dostať viacerými spôsobmi. Popri existencii rôznych portálov zameraných na sťahovanie skladieb, ktoré svojou funkciou často odporujú platnej legislatíve a ich používanie je možné označiť  za internetové pirátstvo, sa dá naraziť aj na stránky poskytujúce hudbu úplne zadarmo a legálne. Väčšinou na nich síce nenájdete na najnovšie hity vychytených autorov, zato máte k dispozícii tisíce skladieb menej známych spevákov a kapiel.

Ďalšou alternatívou je sledovanie zliav a akcií v internetových obchodoch. Často sa totiž stáva, že umelci poskytnú svoje pesničky alebo celé albumy po určitú dobu na stiahnutie bezplatne. Tento jav je bežný na internetovom obchode s hudbou a filmami iTunes, prevádzkovaným spoločnosťou Apple. Aby ste k nemu mali prístup, musíte si stiahnuť a nainštalovať rovnomennú aplikáciu. Vyplnením registračného formulára získate možnosť vstupu do databázy obsahujúcej skladby takmer každého zahraničného interpreta. Naši hudobníci sa na trhu digitálneho predaja hudby ešte len začínajú uplatňovať, preto ich v zoznamoch nájdete pomenej. Výhodou iTunes je aj to, že prehľad nahrávok, ktoré sú zadarmo sa vám zobrazí po pár kliknutiach. Stačí si len vybrať a požadované skladby máte za pár sekúnd vo vašom počítači.

Ak ste si v iTunes nevybrali, máte možnosť siahnuť po portáloch ako sú myspace alebo bandzone. Kapely a interpreti na nich majú vytvorené užívateľské profily, akoby malé webstránky s informáciami, fotografiami a v neposlednom rade na nich zverejňujú svoje skladby. Ide o kapely, ktoré vo väčšine prípadov nemajú uzatvorenú zmluvu s niektorým z veľkých vydavateľstiev, a nie sú obmedzované stanovenými pravidlami. Tým pádom môžu svoju hudbu poskytovať fanúšikom zadarmo a v akomkoľvek rozsahu. Možno by ste sa čudovali, koľko zo známych mladých hudobníkov prerazilo práve vďaka takýmto stránkam.

Ďalšou z možností, ako sťahovať skladby bez platenia je tzv. youtube downloading. Návod na to, ako si z youtube videa vytvoriť MP3 vám prinášame v nasledujúcom článku. Nejde o nič zložité a na celý proces potrebujete iba jeden bezplatný program a linky na svoje obľúbené pesničky.

Týmto spôsobom si môžete do počítača stiahnuť akékoľvek skladby úplne zadarmo.

Mohlo by vás zaujímať:


Tento záznam bol zaslaný MP3 na stiahnutie zadarmo a označený , , . Záložka je tu.

Komentáre sú uzavreté.